غزاله عرفانی در بهار سال 1987 در شهر بروجرد متولد شد. بعد از جدایی والدینش در 3 سالگی با مادرش در تهران زندگی کرد اما با شروع دوران تحصیل در سن 7 سالگی به خانه ی پدری بازگشت. دوران پیچیده ای از کودکی و نوجوانی که در شکل گیری جهان بینی اون نقش بسزایی داشت. در این دوران بود که تحت تاثیر جامعه ی پیرامون شروع به طراحی از شخصیت ها کرد. این طراحی های کودکانه نقطه ی آغازین مسیری بود که او را بعد ها به طراحی کاریکاتور و تصویر سازی متمایل کرد.
در سال 2006 علی رقم قبولی در رشته ی شیمی ، دانشگاه را رها کرد تا رشته ی هنر بخواند. در سال 2007 وارد دانشگاه هنر و معماری تهران در رشته ی گرافیک شد. رشته ای که بستری مناسب برای آمادگی در بازار کار تبلیغات بود، میل درونی او را برای آزادی بیان تصویری راضی نکرد.

شکوفایی استعداد

از این رو بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه در سال 2012 به پیشنهاد دوستان برای یادگیری تصویر سازی هنری و خلاق به کلاس های استاد کریم نصر رفت. با شروع کلاس های استاد نصر و رویارویی با شناخت عمیق رنگ ها و طراحی های ذهنی مسیر کاملا تازه ای برایش باز کرد. برای اولین بار نقاشی توجه او را جلب کرد و تماما او را اغوا و محصور خود کرد. بعد از گذراندن 4 سال در کلاس های کریم نصر به فضای ذهنی و شخصی خودش دست پیدا کرد. در مدت بسیار کوتاهی متوجه شد که میتوان فارغ از هرگونه اشاره صریح به موضوع یا حتی مفهومی خاص با استفاده از خطوط ، سطوح ، تیرگی ها ، روشنی ها ، رنگ ها و کمپوزیسیون ، تاثیرات عمیق بصری ایجاد کرد.

از آن پس نقاشی برایش تبدیل به بازی لذت بخشی شد. همیشه با مشاهده ی آثار نقاشان بزرگ مورد علاقه اش آنچه بیشتر از همه توجه او را جلب میکرد نحوه ی استفاده ی آن ها از خطوط متنوع و تاثیرگذار بود. به طور روزانه تمرین های خطی اش را در دفترهای کوچک همیشه همراهش ادامه داد. خطوطی که کم کم راه خود را به نقاشی هایش باز کردند روندی که تا به امروز ادامه دارد.

Add to cart