دکوراسیون داخلی,چیدمان منزل

نکاتی درباره انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی


انتخاب رنگهای فضای دکوراسیون داخلی ساده‌تر از آنی است که فکر می‌کنید. ساده‌ترین راه برای انتخاب بهترین رنگ در دکوراسیون داخلی، شروع با رنگهایی است که به آنها علاقه دارید. وقتی با رنگهایی که دوست دارید شروع می‌کنید، دیگر به یک سبک چیدمان منزل خاص محدود نمی‌شوید. از رنگ مورد علاقه خود بعنوان رنگ پایه استفاده کنید و آن را به عنوان یک طرح رنگی در اطراف درنظر بگیرید. رنگهای مورد علاقه شما می‌تواند الهام بخش مناسبی برای پالت رنگ جدید شما برای کل اتاق باشد.

گرایش رنگی را پیدا کنید

مجلات و کاتالوگها همواره یک آیتم اصلی در الهام بخشیدن دکوراسیون داخلی بوده‌اند. شما از طریق اینترنت به بسیاری از تصاویر الهام بخش دسترسی دارید. سایتهای زیادی هستند که با طرحهای اتاقی که ارائه می‌دهند می‌توانند برای شما الهام بخش باشند. سایتهایی هستند که به شما در نحوه ترکیب رنگها و استفاده از رنگها کمک می‌کنند و اطلاعات زیادی در اختیارتان قرار می‌دهند. سایتهای سوشال مدیا و تبادل عکس همچون پینترست و اینستاگرام تصاویر الهام بخش زیادی در اختیارتان قرار می‌دهند. Pinterest تصاویر الهام بخش زیادی دارد که ایده‌های بسیار عالی در دکوراسیون منزل هستند. بدین ترتیب شما ایده‌های بسیار شگفت انگیزی در طراحی منزل خود در این رسانه‌ها دارید، که همیشه در دسترس شما خواهند بود.
این تصویر یک اتاق نشیمن حیرت انگیز با کاربرد سایه هایی از نور است.

برای ایجاد یک طرح رنگی از تئوری رنگ استفاده کنید

برای اینکه ایده‌هایی ناب از چرخ رنگی بدست آورید، نیازی به مطالعه تئوری رنگها ندارید. این ابزار رنگی ارزان قیمت می‌تواند به سرعت ایده‌های طراحی رنگ را ایجاد کند. با چرخاندن چرخ، می‌توانید ببینید که چگونه ممکن است رنگها به یکدیگر ربط داشته باشند و اصول تئوری رنگ را بیاموزید. این در حالی است که احتمالا شما نمی‌خواهید خانه خود را دقیقا با رنگهایی که روی چرخ مشاهده می‌کنید، نقاشی کنید. شما می‌توانید شیدهایی از آن رنگها را در فروشگاه رنگ مورد علاقه خود انتخاب کنید.
استفاده از یک چرخ رنگ برای ایجاد یک طرح رنگی ساده هنگامی که چند مفهوم ساده آنرا یاد می‌گیرید، آسان است.

با رنگهای خنثی خلاق و نوآور ظاهر شوید

اینکه از رنگهای خنثی استفاده می‌کنید بدین معنا نیست که با مرور زمان کسل کننده می‌شوند و از چشم می‌افتند. با خلاق بودن در نحوه استفاده از رنگها می‌توانید پالت رنگی خنثی خود را همچنان زنده و جدید نگه دارید. استفاده از یک دیوار با خطوط راه راه و رنگهای خنثی سبک خاصی را به اتاق شما می‌افزاید. اما هنوز هم آرمش اتاق شما را حفظ می‌کند. دیوارهایی با رنگ خنثی و سقفی پاستیلی شکل روشی جالب برای افزودن رنگ بدون برهم زدن آرامش فضای شما است.

رنگ انتخابی خود را چاپ کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای انتخاب رنگهای چیدمان منزل ، شروع با پارچه‌های چاپی است. چاپ رنگی روی بالش، ملافه و حتی روانداز میز می‌تواند ایده‌های رنگ آمیزی خوبی برای شما فراهم کند. اگر در حال رنگ آمیزی دیوار هستید، به برجسته‌ترین رنگهای موجود در چاپ روی لوازم دکور خود نگاه کنید. اگر مایل هستید رنگی انتخاب کنید که ظریفتر باشد و فضا را بزرگتر نشان دهد، کافی است به جزئیات کوچک در رنگ پارچه چاپی خود توجه کنید.
سری به فروشگاه رنگ بزنید تا بتوانید نوارهای رنگی را برای اعمال در خانه خود انتخاب کنید.

به دنبال ایده‌های بیرونی باشید

استفاده از ایده‌های بیرونی در فضای داخل، می‌تواند طرحهای رنگی زیبایی خلق کند. چه از شاخه و برگ درختان الهام بگیرید چه پیراهنهای ساحلی را انتخاب کنید، طرحهای رنگی که الهام گرفته از بیرون هستند، بسیار آرامش دهنده هستند. حتما در تمام ساعات شبانه روز و با استفاده از روشهای باز و بسته کردن پنجره، رنگهای مورد علاقه خود را نمونه برداری کنید تا واقع بینانه‌ترین گزینه‌های ممکن خود را بدست آورید.
اگر می‌خواهید فضای شما از مناظر الهام گرفته باشد، در دکوراسیون خود به میزان لازم از رنگ سبز استفاده کنید.

رنگ خود را در آثار هنری بیابید

راز یک دیزاینر داخلی، انتخاب رنگ از لابه لای آثار هنری در خانه شماست. بیشتر هنرمندان استادان رنگ و نور هستند و برای آثارشان نقشه‌های رنگی ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید با انتخاب رنگهایی از یک اثر هنری مورد علاقه‌تان، از بینش آنها بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید از همان کار هنری برای ایجاد یک طرح رنگ، رنگهای مکمل را انتخاب کنید.

به تاریخچه گرایش رنگی خود نگاه کنید

فقط چون عاشق طرحهای رنگی کلاسیک و قدیمی هستید به این معنا نیست که شما باید دکوراسیون داخلی منزل خود را به سبک آن دوره دکور کنید. رنگهای مربوط به تاریخ توسط بسیاری از رهبران صنعت رنگ ارائه می‌شوند. می‌توانید از این مجموعه‌ها الهام بگیرید و از آنها متناسب با دکوراسیون خود استفاده کنید.
رنگ Benjamin Moore’s Yellow، رنگی گرم و غنی است که در انواع استایلهای دکوراسیون از جمله Craftsman و Mid-Century مدرن، به خوبی کار می‌کند.

یک سایه روشنتر یا تیره‌تر را امتحان کنید

بعضی اوقات تنها به کمی تنظیمات برای پیدا کردن رنگ مناسب دکوراسیون داخلی خود نیاز دارید. قبل از اینکه رنگ کلی محیط خود را تغییر دهید، همان رنگ قبلی را کمی روشنتر یا تیره‌تر کنید. بسیاری از رنگها با روشن و تیره شدن جلوه‌ای متمایز پیدا می‌کنند، شما می‌توانید از فروشگاه رنگ، درجه‌های متفاوت یا سایه‌های روشن و تیره را دریافت کنید.

چگونه می‌توان از رنگهای کمرنگ برای یافتن رنگهای ایده آل خود استفاده کرد

هنگام انتخاب رنگهای دکوراسیون داخلی، برخی اتفاقات در ترکیب رنگ می‌تواند غافلگیرکننده باشد. به بیان ساده‌تر، رنگهای آندِرتُن یا کم رنگ در زیر رنگ اصلی مخفی می‌شوند. یک رنگ بژ ساده ممکن است ساده نباشد اگر در زیر آن یک سبز قوی کمرنگ باشد. بازتاب نور روی این رنگها می‌تواند چیزی که از رنگ شما دیده می‌شود تغییر دهد. بنابراین قبل اینکه از رنگهای کمرنگ زیر رنگ رویی استفاده کنید بهتر است تستهای مناسبی انجام دهید تا مناسب با سلیقه خودتان باشد.
اطمینان حاصل کنید که رنگهای دکوراسیون داخلی شما با محیط هماهنگ باشد و از اهمیت آن غافل نشوید.

قبل از خرید کارهای خانه خود را انجام دهید.

انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی در خانه شروع می‌شود. قبل از اینکه به خرید رنگ بروید، نمونه‌های رنگی خود را از مجلات، فروشگاه‌ها و پارچه‌های رنگی جمع آوری کنید تا بدانید دقیقا چه می‌خواهید. این کار باعث می‌شود تا هنگامی که به خرید رنگ می‌رود از بین گزینه‌های زیادی که برای خرید دارید بتوانید خرید راحتی داشته باشید و دچار محدودیت و خطا نشوید.
هنگامی که محدوده رنگ انتخابی خود را محدودترمی‌کنید، برای تست نمونه‌های رنگی به فروشگاه بروید تا آنها را در منزل خود تست کنید. این مرحله در یافتن رنگ مناسب بسیار مهم است.

قبل از رنگ آمیزی، از رنگهای خود نمونه‌برداری کنید

این یک قانون ساده است که نباید هرگز از آن چشم پوشی کرد. همیشه از هر رنگی که برای دکوراسیون داخلی‌ خود مدنظر دارید، نمونه‌برداری کنید. وقتی مشغول ترکیب رنگ گالنهای رنگ هستید باید اولین بار رنگ صحیح را تست کنید. نمی‌توان بی‌توجه از این مرحله عبور کرد. اگر اطمینان حاصل کنید که دقیقا چه مقدار رنگ نیاز دارید و مقدار آن را محاسبه کنید ضایعات را به حداقل خواهید رساند.
بخاطر داشته باشید که نمونه برداری از رنگهایی که می‌خرید مهمترین مرحله برای یافتن رنگهای مناسب برای منزل شما است.

چگونه می‌توان رنگ را در سرتاسر منزل خود به تصویر کشید

اگر در حال طراحی دکوراسیون خانه‌ای کوچک هستید، انتشار رنگ در تمام اتاقها می‌تواند باعث شود فضای خانه شما بزرگتر نشان داده شود و باعث ایجاد آرامش در منزل شود. بهترین روش برای استفاده از انتشار رنگ در دکوراسیون داخلی ، انتخاب یک رنگ خنثی برای تمام منزل است که در تمامی دکوراسیون منزلتان به چشم بیاید. هر اتاق می‌تواند تُن رنگی خاص خود را داشته باشد، یا می‌تواند از تُن رنگی یکسان ولی به اندازه‌های مختلف در هر اتاق استفاده کنید، مثلا یک یا دو قسمت از دیوارها. کفپوشهای مشابهی را در تمام منزل استفاده کنید تا تعادل را در منزل خود برقرار کنید.
آیا رنگ اشتباهی انتخاب کرده‌اید؟

از یک مشاور یا روانشناس رنگ استفاده کنید

اگر می‌خواهید یک رنگ‌بندی جدید برای چیدمان منزل خود داشته باشید و مطمئن نیستید چه رنگ داخلی انتخاب کنید، یک روانشناس رنگ می‌تواند به شما در انتخاب رنگ مناسب کمک کند و می‌تواند ایده‌های رنگ آمیزی را به عنوان نمونه یا حتی با یک پالت رنگی متناسب با فضای خانه شما فراهم کند.
این رازهای مشاور رنگ را درنظر داشته باشید.

اپلیکیشنهای رنگ آمیزی می‌توانند انتخاب رنگ را آسانتر کنند

انتخاب رنگ چیدمان منزل شما با استفاده از یک اپلیکیشن موبایل یا تبلت می‌تواند آسانتر باشد اپلیکیشنهای رنگ از اولین باری که روانه بازار شدند تا به الان پیشرفت زیادی داشتند بنابراین اگر در گذشته از آنها استفاده کرده و راضی نبوده‌اید بهتر است اکنون دوباره آنها را تست کنید.
اپلیکیشنهای رنگ آمیزی معروف، امکان مطابقت رنگ را با هر نقطه‌ای که به آنها نشان می‌دهیم فراهم می‌کنند و بدین منظور اطلاعات را با دوربین موبایل یا تبلت می‌خوانند. اگر چه ممکن است کاملا اطلاعات دقیق ندهند ولی رنگهای مشابهی را پیشنهاد می‌کنند. بهترین اپلیکیشنها می‌توانند پالتهای رنگی مناسب با محیط اطراف شما را ارائه داده و به شما این امکان را می‌دهند تا آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
ما می‌توانیم هفت اپلیکیشن رنگ را به شما معرفی کنیم تا آنها را بشناسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Add to cart